Skup aut powypadkowych Warszawa – TOP3

Niektóre magazyny motoryzacyjne – zwłaszcza największe „Car and Driver” – są również przydatne ze względu na długie zaległości w recenzjach skierowanych do entuzjastów jazdy.

Przeprowadź badania osobiste

Po ustaleniu, co chcesz kupić i za co zazwyczaj się sprzedaje, nadszedł czas, aby osobiście przeprowadzić badania. W szczególności oznacza to zabranie używanego pojazdu na jazdę próbną i poddanie go dokładnej kontroli wizualnej.

Skup aut powypadkowych Warszawa

Ważne jest również, aby upewnić się, że wszystko, co sprzedawca mówi o używanym pojeździe, jest prawdą. Uzyskaj raport historii pojazdu (Carfax i AutoCheck to dwie popularne opcje), aby potwierdzić odczyt licznika, historię własności oraz zgłoszenia wypadków i szkód powodziowych. Jeśli kupujesz od prywatnego sprzedawcy, możesz również poprosić o kopię dokumentacji serwisowej.

Może to pomóc lepiej zrozumieć, ile naprawdę wart jest używany pojazd pod względem wartości rynkowej i czy jesteś skłonny zapłacić tę cenę, w oparciu o jego stan. Jeśli skup aut powypadkowych Warszawa wydaje się niechętny do podania szczegółowych informacji o pojeździe, to tak to znak, że możesz chcieć szukać gdzie indziej, aby kupić.

Rozważ sprawdzenie używanego pojazdu, który planujesz kupić, przez certyfikowanego mechanika, który może wskazać wszelkie poważne problemy, jeśli istnieją.
Negocjacje z prywatnymi sprzedawcami
Zakup używanego pojazdu od prywatnego sprzedawcy może być opcją, jeśli planujesz zapłacić gotówką. Zastanów się jednak, ile prywatny sprzedawca może zażądać za pojazd w porównaniu z dealerem.

skup aut uszkodzonych warszawa

Skup aut powypadkowych Warszawa

W zależności od sprzedawcy możliwe jest, że będziesz w stanie wynegocjować z nim obniżkę ceny, jeśli będzie miał dość pilną potrzebę sprzedaży. Z drugiej strony, jeśli sprzedawca twierdzi, że nie ma żadnego pilnego powodu do sprzedaży, innego niż chęć pozbycia się samochodu, może być trudniej rozmawiać z nim.

Jeśli chodzi o miejsce rozpoczęcia negocjacji, pomocne może być wybranie ustalonej kwoty w dolarach, która reprezentuje absolutne maksimum, jakie chcesz zapłacić. Następnie możesz ustawić cenę początkową poniżej tej kwoty, aby mieć miejsce na wzrost.

Załóżmy na przykład, że masz tylko 5000 PLN na używany samochód. Natkniesz się na świetny samochód, który kosztuje 5500, co jest po prostu poza twoim przedziałem cenowym. Jeśli skup aut powypadkowych Warszawa da ci możliwość złożenia oferty, możesz zacząć od 4500 PLN. Stamtąd ty i sprzedawca możecie kontynuować targowanie się, aż osiągniecie 5000 PLN, które jesteście w stanie zapłacić.

Negocjowanie cen używanych samochodów z prywatnym sprzedawcą może prowadzić do lepszej oferty, ale pamiętaj, że przy zakupie możesz nie otrzymać żadnej gwarancji.

Skup aut powypadkowych Warszawa

Negocjowanie ceny używanego samochodu z dealerami

Istnieją pewne zalety zakupu używanego pojazdu od dealera zamiast od prywatnego sprzedawcy. Po pierwsze, łatwiej jest kupować różne samochody u dealera niż wyszukiwać ogłoszenia używanych samochodów od prywatnych sprzedawców online. Tak więc automatycznie możesz mieć większą szansę na znalezienie czegoś, co pasuje zarówno do Twoich potrzeb, jak i przedziału cenowego.

Dealerzy są również bardziej skłonni do czyszczenia i przeprowadzania podstawowej kontroli samochodu, a ponadto podlegają zasadom Federalnej Komisji Handlu, a także przepisom stanowym i lokalnym. „Jeśli kupujesz od firmy o ugruntowanej pozycji, musi ona dbać o reputację” — powiedział Reed. „W wielu przypadkach oferują one również pewnego rodzaju gwarancję – nawet jeśli jest to tylko 30 dni”.

Dodaj komentarz