Jak korzystać z myjki ciśnieniowej?

Należy pamiętać, że myjki ciśnieniowe Stihl to nie zabawki. Na pewno będziesz chciał nosić odzież ochronną i unikać opryskiwania innych żywych istot, takich jak zwierzęta domowe, rośliny lub nieznośni sąsiedzi.

Czy potrzebuję odzieży ochronnej do obsługi myjki ciśnieniowej?

Dla porównania, standardowy wąż ogrodowy ma prawdopodobnie około 60 psi, węże strażackie zaczynają się od około 100 psi, a myjka ciśnieniowa do średnich obciążeń może mieć maksymalne ciśnienie 2800 psi. Podczas korzystania z myjki ciśnieniowej pamiętaj o założeniu okularów ochronnych. Ochraniacze słuchu nie są złym pomysłem w przypadku każdego głośnego, napędzanego gazem modelu.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Sposobem na uzyskanie tak wysokiego psi z normalnego węża ogrodowego podłączonego do myjki ciśnieniowej jest pompa. Każda myjka ciśnieniowa, elektryczna lub gazowa, ma pompę, która zwiększa ciśnienie wody przed wysłaniem jej do dyszy natryskowej.

Jak podłączyć myjkę ciśnieniową?

Sama myjka ciśnieniowa ma jedno przyłącze do standardowego węża ogrodowego, które doprowadza wodę do pompy, oraz drugie przyłącze, które łączy pompę z wężem wysokociśnieniowym, na którego końcu znajduje się różdżka spryskująca. Większość jednostek ma jakiś rodzaj węża syfonowego do detergentów, a każda elektryczna myjka ciśnieniowa będzie miała przewód zasilający.

Co oznaczają kolory na końcówkach myjek ciśnieniowych?

Dysza natryskowa Twojej myjki powinna być wyposażona w różne wymienne końcówki, które pozwolą Ci dostosować kąt natrysku do każdego zadania. Zmiana kąta strumienia zmienia również siłę uderzenia wody w powierzchnię. Im ostrzejszy kąt, tym mniejszy bezpośredni nacisk na dowolną powierzchnię, którą zamierzasz spryskać. Jeśli nie masz tego w zestawie lub kupiłeś używaną myjkę, odwiedź Stihl sklep online, aby uzupełnić akcesoria.

Strumień o temperaturze 0 stopni skupia wodę w jednym małym silnym strumieniu. W miarę zwiększania kąta strumień rozpyla się na szerszym obszarze, co zmniejsza siłę strumienia w dowolnym punkcie. Im większy kąt końcówki natrysku, tym jaśniejszy dotyk na powierzchni, którą chcesz wyczyścić.

Nie ma dokładnego przewodnika, która wskazówka jest najbardziej odpowiednia do danej pracy. Połączenie kąta natrysku i wartości psi twojej pralki określi wynik końcowy. Jeśli nie masz pewności co do twardości powierzchni, którą chcesz spryskać, zacznij od końcówki o najostrzejszym kącie i kieruj się ku górze.

myjki ciśnieniowe Stihl

Uniwersalne kodowanie kolorami powinno również pomóc w podjęciu decyzji, której końcówki użyć. Zwykle końcówki są odwzorowane w następującej kolejności, od najbardziej rozproszonego kąta rozpylania do najbardziej bezpośredniego: czarny (65 stopni), biały (40 stopni), zielony (25 stopni), żółty (15 stopni), czerwony (0 stopni). Mimo to dobrze jest sprawdzić instrukcję, aby określić najlepszą końcówkę do pracy dla konkretnej myjki ciśnieniowej.

Jak długo można używać myjki ciśnieniowej?

Zakładając, że prawidłowo skonfigurowałeś myjkę ciśnieniową, nie powinno być żadnych ograniczeń co do czasu, przez który możesz uruchomić model elektryczny. Jeśli urządzenie jest zasilane gazem, pojemność zbiornika będzie czynnikiem ograniczającym czas pracy.

Jaka jest różnica między myjką ciśnieniową a myjką wysokociśnieniową?

Myjka ciśnieniowa używa wody o temperaturze gruntu. Myjka ciśnieniowa wykorzystuje element grzejny do podgrzania wody przed jej wytryskiem. Ze względu na ciepło pralki wysokociśnieniowe są bardziej odpowiednie do usuwania plam zawierających żywe bakterie, takich jak pleśń. Większość myjek mieszkaniowych to myjki ciśnieniowe, a nie myjki wysokociśnieniowe. Jeśli nie masz odpowiednich części w zestawie lub kupiłeś używaną myjkę, odwiedź Stihl sklep internetowy, aby uzupełnić akcesoria.

Czy myjką ciśnieniową można uszkodzić beton?

Absolutnie. Głównym czynnikiem przyczyniającym się do niechcianych uszkodzeń powierzchni myjkami ciśnieniowymi jest użycie niewłaściwej końcówki. Jeśli nie masz pewności lub używasz nowej myjki ciśnieniowej lub myjesz nową powierzchnię po raz pierwszy, zawsze najlepiej zacząć od szerokiej dyszy i w razie potrzeby zmienić końcówkę na bardziej bezpośredni kąt. Biała końcówka 40 stopni to dobre miejsce na początek.