Najlepsze myjki ciśnieniowe Stihl?

Masz zielone palce? Dowiedz się, jak mogli zasiać ziarno kwitnącej kariery…

Co to jest ogrodnictwo?

Ogrodnictwo oznacza uprawę roślin i kwiatów oraz projektowanie i utrzymywanie parków, ogrodów i innych terenów zielonych. Niektóre rodzaje ogrodnictwa są częścią ogrodnictwa, co zwykle oznacza uprawę roślin i kwiatów do celów dekoracyjnych lub naukowych, w przeciwieństwie do rolnictwa – lub hodowli – co zwykle oznacza uprawę dużych ilości roślin na żywność lub obsługa myjki ciśnieniowej Stihl.

Jakie prace są dostępne?

Wielu ogrodników jest zatrudnianych przez lokalne rady lub organizacje, takie jak National Trust, do opieki nad lokalnymi parkami lub ogrodami w rezydencjach, gdzie będą sadzić nasiona, ścinać trawę i dbać o zdrowie roślin. Następnie mogą zostać kierownikami ogrodów, gdzie będą ponosić większą odpowiedzialność za to, które rośliny powinny być uprawiane, i zajmować się sprawami administracyjnymi, takimi jak budżety i rotacje personelu. Ogrodnicy mogą również pracować jako ogrodnicy utrzymujący w jak najlepszym stanie boiska piłkarskie, pola golfowe i inne tereny sportowe.

kosiarki do trawy Stihl

Praca w ogrodnictwie

Ogrodnicy krajobrazu projektują i budują ogrody dla klientów. Obejmuje to współpracę z architektami krajobrazu w celu omówienia wyglądu ogrodu, rysowania planów, sadzenia nasion i instalowania elementów, takich jak skalniaki lub fontanny. Niektórzy ogrodnicy krajobrazu są samozatrudnieni, podczas gdy inni pracują dla prywatnych firm.

Inne prace obejmują pracę w centrum ogrodniczym lub szkółce, uprawę roślin na sprzedaż, sprzedaż sprzętu ogrodniczego i doradzanie klientom. Ta ścieżka może prowadzić do pracy jako kierownik ogrodnictwa prowadzący centrum ogrodnicze lub dużą farmę kwiatową produkującą i sprzedającą rośliny hurtownikom lub obsługującą myjki ciśnieniowe Stihl.

Wynagrodzenia za prace ogrodnicze zaczynają się od około 12 000 funtów rocznie, ale doświadczeni menedżerowie ogrodnictwa i osoby prowadzące firmy zajmujące się architekturą krajobrazu mogą zarobić 40 000 złotych lub więcej.

myjki ciśnieniowe Stihl

Jakiego szkolenia potrzebuję?

Większość umiejętności ogrodniczych nabywa się w miejscu pracy, zdobywając doświadczenie zawodowe. Jednak studiowanie praktyki w ogrodnictwie może pomóc ci zdobyć potrzebne umiejętności i skontaktować cię z potencjalnymi pracodawcami. Jednym z częstych zadań – oprócz porządkowania trawnika – jest również czyszczenie podjazdu. Do tych zadań będą przydatne myjki ciśnieniowe Stihl.

Istnieje wiele kursów dyplomowych, BTEC, HND i stopni w ogrodnictwie dla osób, które chcą zająć się zarządzaniem ogrodnictwem, dla których często będziesz uczyć się umiejętności biznesowych, a także biologii roślin. Niektóre obejmują również praktyki zawodowe.

Jeśli interesuje Cię ogrodnictwo krajobrazowe, możesz zrobić HND lub stopień z architektury krajobrazu lub projektowania i budowy ogrodów.

Jakich innych umiejętności potrzebuję?

Wszyscy ogrodnicy muszą wiedzieć, jak rozpoznawać i pielęgnować różne rodzaje kwiatów i roślin. Ale dobry ogrodnik jest w równym stopniu artystyczny, co naukowy i będzie miał kreatywne pomysły na to, co sprawia, że ​​trawnik wygląda interesująco i atrakcyjnie, a także umiejętności planowania z wyprzedzeniem i dbałość o szczegóły, aby przejrzeć swoje projekty.

Będą też musieli nauczyć się obsługi specjalistycznego sprzętu jak kosiarki do trawy Stihl i być przygotowanym do pracy na zewnątrz w każdą pogodę, czyli muszą być zdrowi fizycznie – i nie bać się ubrudzić sobie rąk!

Dodaj komentarz