Jak zbudowane są kontenery?

Zbuduj kontenery modułowe:

Zabudowa kontenerowa to konstrukcja o szerokim zastosowaniu, przeznaczona na place budów. Ich aranżacja wnętrz dostosowana jest do potrzeb klienta i miejsca pracy, co pozwala na zaspokojenie szerokiego wachlarza potrzeb pracowników budowlanych oraz znaczną poprawę ich komfortu i jakości warunków pracy.

Wielofunkcyjne kontenery modułowe:

Wielofunkcyjne kontenery biurowe to rozwiązanie, które łączy w sobie zalety różnych typów kontenerów i umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Wybierane są przede wszystkim wtedy, gdy mają nietypowe zastosowania lub muszą spełniać jednocześnie dużą liczbę różnych wymagań.

Jak zbudowane są kontenery modułowe?

Klucz do sukcesu kontenerów modułowych tkwi w nich – to jakość konstrukcji sprawia, że ​​cieszą się one tak dużym zaufaniem i są tak szeroko stosowane. Ich rozmiary są znormalizowane – dzięki temu są łatwe w produkcji, łatwe w montażu i łączeniu.

Kombinowane pojemniki, które stanowią podstawę modułowej konstrukcji, są dostępne w trzech rozmiarach:

  • Mini – powierzchnia użytkowa 6m2
  • Standard – powierzchnia użytkowa 12m2
  • Maxi – powierzchnia użytkowa 15,4m2

Wszystkie mają ten sam wzrost: 2,82 m.

Konstrukcja oparta jest na stalowej ramie o jednolitych wymiarach. Producent kontenerów to wyjmowany panel różnego typu: pełne, panele okienne lub drzwiowe. Można je dowolnie aranżować, np. drzwi można umieścić na dłuższym lub krótszym boku, a ilość skrzydeł okiennych dostosować do funkcji kontenera. Ważnym elementem modułowych systemów kontenerowych są uchwyty łączące je ze sobą.

Kontenery handlowe muszą być stabilne i sztaplowane, co wymaga zastosowania trwałych i długotrwałych rozwiązań. W modelach wysokiej jakości rama jest spawana z profili zimnogiętych o minimalnej grubości 4 mm, a słupki z profili pełnych (również zimnogiętych). Dla wzmocnienia całości przykręcane są do ramy górnej i dolnej. Korpus kontenera usztywniony jest płytą OSB – jej grubość powinna wynosić około 20-22 mm. Warstwę izolacyjną od podłogi stanowi wełna mineralna z folią paroizolacyjną, a od wewnątrz podłoga wyłożona jest PCV.

Ściany i dach z blachy trapezowej są stosunkowo lekkie pomimo dużej wytrzymałości, co ułatwia transport całej konstrukcji oraz umożliwia sztaplowanie kontenerów jeden na drugim. W zależności od zastosowania budynku ściany można ocieplić wełną mineralną o grubości od 50 do nawet 100 mm. Dodatkowo do ochrony przed wilgocią stosuje się folię paroizolacyjną. Warto zwrócić uwagę na wykończenie ścian od wewnątrz – w wysokiej jakości kontenerach , szczególnie tych przeznaczonych np. na biura czy usługi handlowe, jest to najczęściej biała płyta laminowana, charakteryzująca się atrakcyjnym wyglądem.