Chrześcijańskie artykuły dla kobiet

Co to jest kłamstwo? Czym kłamstwa różnią się od prawdy? Jak rozszyfrować różnicę między nimi? W jakie kłamstwa wierzyłeś w przeszłości? W jaki sposób wiara w te kłamstwa przejawiała się fizycznie w twoim życiu (np. zmęczenie, depresja, wrzody, koszmary senne, ataki paniki)? Czy obecnie w twoim życiu są jakieś sytuacje, związki lub nawyki, które dają takie same skutki fizyczne? Czy to możliwe, że wierzysz w kłamstwa w tych obszarach? Chrześcijańskie wartości dla kobiet odpowiadają na te pytania.

Zwodziciel: Skąd się biorą kłamstwa?

W Ogrodzie Eden szatan zapytał Ewę: „Czy Bóg naprawdę powiedział: ‚Z żadnego drzewa w ogrodzie nie będziecie jeść?’”. Ta mieszanka półprawd i fałszów była niebezpieczną kombinacją, która skutecznie zwabiła Ewę do grzechu. Czy szatan kiedykolwiek wyszeptał ci wersję tego zdania? Może zapytał: „Bóg powiedział, że chce, żebyś był szczęśliwy, prawda? Więc czy nie powinieneś robić wszystkiego, co cię uszczęśliwia? A może powiedział: „Bóg tak naprawdę nie oczekuje, że będziesz czekać z seksem do ślubu, prawda? Na pewno jest w porządku, skoro jesteś zakochany. A może słyszałeś: „Czy Bóg naprawdę oczekuje, że będziesz posłuszny rodzicom? Z pewnością ciebie to nie dotyczy, ponieważ twoi rodzice nie są chrześcijanami”. Jaki wpływ miało to na twoje życie z Bogiem? Czy zostałeś usidlony przez tę niebezpieczną formę kłamstwa? Jakie były konsekwencje w twoim życiu?

Artykuły dla kobiet

Wasze pokolenie zostało nazwane „Pokoleniem Mojżeszowym” z powodu waszej tendencji do zbierania małych fragmentów informacji z wielu różnych źródeł i dochodzenia do własnego poczucia prawdy. Z jakich źródeł przyjmujesz prawdę? Czasopisma? Telewizja? Twoi przyjaciele? Twoi nauczyciele? Twoi rodzice? Twój pastor? Chrześcijańskie artykuły dla kobiet? Czy są obszary, w których te źródła przedstawiają różne wersje prawdy? Kto ma rację? Jak możesz rozszyfrować, czym jest prawda?