Do czego służą myjki ciśnieniowe Stihl?

Myjka ciśnieniowa to idealne narzędzie do magicznej pracy na betonie, tarasach, chodnikach, tarasach, stopniach i nie tylko. Najlepsze modele mogą szybko usunąć plamy po miesiącach, a nawet latach.

A umożliwiając całkowite odświeżenie drewnianego tarasu zamiast jego wymiany, myjki ciśnieniowe mogą również pomóc Ci wydać mniej. Może to oznaczać tysiące dolarów oszczędności, biorąc pod uwagę obecny stan inflacji i ciągły niedobór drewna.

Ale zanim wystrzelisz ciężką artylerię, pamiętaj, że wszystkich myjek ciśnieniowych należy używać ostrożnie. Narzędzia te dostarczają skoncentrowany, silny strumień wody pod wysokim ciśnieniem, który może spowodować poważne obrażenia i zniszczenie mienia. Z tego powodu ograniczamy nasze zalecenia do podzbioru wielu testowanych przez nas modeli.

Jeśli chcesz wykorzystać moc myjki ciśnieniowej, skorzystaj z bezpiecznych technik obsługi, opisanych poniżej, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

Myjki ciśnieniowe 101
Jak oni pracują
Myjki ciśnieniowe Stihl wykorzystują silnik gazowy lub elektryczny do napędzania pompy, która przetłacza wodę pod wysokim ciśnieniem przez dyszę koncentrującą. Powstały podmuch zmywa nagromadzony brud na powierzchniach, takich jak pokłady, podjazdy i patio. Czyści również wiele innych przedmiotów, takich jak krzesła ogrodowe i niektóre rodzaje bocznicy — wszystko to w ułamku czasu, jaki zajęłoby szczotka do szorowania i wąż.

Potencjalne zagrożenia

Myjki ciśnieniowe to nie tylko węże ogrodowe na sterydach. Ich dysze wystrzeliwują wodę pod ciśnieniem od 30 do 80 razy większym i mają zaskakująco silne właściwości tnące, niezależnie od używanego ustawienia natrysku. Ostrożnie używaj wszystkich myjek ciśnieniowych. Gdy regulowana końcówka dyszy jest ustawiona na najwęższy kąt rozpylania lub używasz najwęższej końcówki, niewłaściwie umieszczony strumień wody może spowodować wylądowanie na izbie przyjęć osoby postronnej.

Czy powinieneś wypożyczyć lub kupić myjkę ciśnieniową?

Wypożyczanie zamiast kupowania myjki ciśnieniowej pozwala uniknąć kłopotów związanych z utrzymaniem i przechowywaniem. Zakup jednostki zwróci się za kilka lat, o ile będziesz o nią dbać. Nasi eksperci radzą, że jeśli używasz myjki ciśnieniowej trzy lub więcej razy w roku, zaoszczędzisz pieniądze, kupując własną.

Jeśli potrzebujesz mydła, rozpuszczalników lub innych dodatków, rozważ myjkę ciśnieniową z wbudowanym zbiornikiem na mydło. Dodatkowym atutem jest schowek na narzędzia i przewód, podobnie jak kółka do cięższych modeli.

Myjki ciśnieniowe zasilane gazem

Zalety: Dostarcza wodę pod wyższym ciśnieniem. Szybko czyści duże powierzchnie, takie jak pokłady, bocznice i podjazdy, bez potrzeby stosowania silnych środków chemicznych. Zręcznie rozprawia się z twardą mazią, taką jak guma do żucia i soki drzewne. Większy nacisk oznacza, że dysza ustawiona pod szerszym kątem będzie czyścić równie dobrze, jak model elektryczny działający przy węższym ustawieniu.

Wady: Stosunkowo głośny i ciężki. Wymagają tuningu. Praca na biegu jałowym przez długi czas może spowodować przegrzanie pompy, co może doprowadzić do zniszczenia maszyny w przypadku awarii zaworu bezpieczeństwa. W chłodniejszych klimatach pompy muszą być przygotowane na zimę z płynem niezamarzającym, ponieważ maszyn gazowych nie należy przechowywać w domu. Większa moc oznacza również zwiększone ryzyko obrażeń, a także żłobienia, odpryskiwania lub wytrawiania powierzchni drewnianych lub przypadkowego odpryskiwania farby.

myjka ciśnieniowa Stihl

Myjki ciśnieniowe zasilane elektrycznie

Zalety: Najlepsze do małych tarasów i tarasów, mebli ogrodowych i innych drobnych prac, które wymagają głównie czyszczenia zamiast usuwania plam. Modele są stosunkowo lekkie i ciche, wymagają niewielkiej konserwacji i nie emitują spalin. Startują i zatrzymują się wygodnie. Nie wymagają zimowania, jeśli zostaną przyniesione do domu, a ich niewielkie rozmiary ułatwiają przechowywanie.

Wady: Niższe ciśnienie wody wydłuża czas czyszczenia. Różdżki i dysze są mniej wytrzymałym tworzywem sztucznym niż metalowe elementy, które można znaleźć w modelach zasilanych gazem. Twój obszar czyszczenia jest ograniczony długością przewodu i węża urządzenia. Węże mają zwykle około 25 do 30 stóp; ich przewody zasilające około 35 stóp.

Myjki ciśnieniowe na baterie

Zalety: Narzędzia te wykorzystują akumulator litowo-jonowy do zasilania i oferują wzmocnioną alternatywę dla czyszczenia zwykłym wężem ogrodowym. Większość z nich nie wytwarza dużego nacisku, co czyni je lepszym wyborem do lżejszych zadań związanych z czyszczeniem, takich jak mycie samochodu. Baterie używane w tych narzędziach mogą czasami być również używane do zasilania innych narzędzi, takich jak wiertarki akumulatorowe, tego samego producenta.

Wady: Myjka ciśnieniowa Stihl zasilane bateryjnie nie zastąpią pełnowymiarowego modelu, jeśli trzeba dokładnie wyczyścić. Ciśnienie zazwyczaj wynosi około 500 funtów na cal kwadratowy, w porównaniu z 1000 do 2300 psi wytwarzanymi przez przewodowe urządzenia elektryczne; modele gazowe mogą wytwarzać do 3000 psi.

Dodaj komentarz