8 Najważniejszych narzędzi w domowym warsztacie.

Wiedza o tym, jak dbać o narzędzia i właściwie je obsługiwać, to pierwszy krok do zostania wielkim rzemieślnikiem. Niektóre z tych narzędzi są niezbędne i po prostu musisz je mieć pod ręką, jeśli planujesz pracować nad różnymi projektami w domowym warsztacie. Jeśli chcesz wiedzieć jakie narzędzia są najpotrzebniejsze, przeczytaj ten artykuł.

Oczywiście niektóre z tych narzędzi będą używane częściej niż inne, ale wszystkie mają dobre zastosowania i są niezbędne do realizacji szerokiej gamy projektów.

Ten post przeprowadzi Cię przez 8 narzędzi i powie, że są one niezbędnym dodatkiem do Twojego domowego warsztatu. Poruszymy również rodzaje zadań, które mogą dla Ciebie wykonać.

1. Piła ukośna

To klasyczne elektronarzędzie jest jedną z najbardziej wszechstronnych pił, jakie można znaleźć. Doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju cięć w drewnie i jest jedną z najpopularniejszych pił, jakie można znaleźć w każdym warsztacie stolarskim.

Są wyposażone w ostrza 10-calowe lub 12-calowe, a jeśli planujesz podejmować większe projekty, powinieneś wydać trochę więcej na większe ostrza. Jednak 10-calowy doskonale nadaje się do wykonywania wszelkiego rodzaju cięć w mniejszych projektach obróbki drewna, takich jak drzwi, półki i szafki.

2. Sprężarka powietrza

Sprężarka powietrza jest przydatnym narzędziem do wszelkiego rodzaju prostych projektów, a istnieje wiele przystawek, których można używać ze sprężarką powietrza — takich jak pistolet do gwoździ, klucz udarowy lub inne narzędzie pod ciśnieniem.

Możesz nawet użyć sprężarki powietrza, aby po prostu usunąć trociny ze stołu warsztatowego lub bardzo szybko napełnić balony. Lub możesz zatankować opony swojego samochodu i zaoszczędzić trochę pieniędzy, jadąc na stację benzynową.

Zanim jednak podłączysz narzędzie, sprawdź specyfikację swojej sztyfciarki , ponieważ ustawienia i wymagania zawsze różnią się w zależności od narzędzia.

Sprężarka powietrza również wymaga konserwacji , więc dobrze jest przeprowadzić małe rozeznanie. W ten sposób będziesz wiedział, czego potrzebujesz na wypadek, gdybyś od czasu do czasu musiał naprawić swój.

3. Stół warsztatowy na kółkach

Stół warsztatowy jest zasadniczo używany do każdego zadania, które wykonujesz w swoim warsztacie, ale wydaje się, że nikt nie poświęca mu uwagi, na jaką zasługuje. Stół warsztatowy na kółkach jest niezwykle przydatny i można go nawet zbudować samodzielnie z odpowiednich materiałów (nowy pomysł na pracę!).

Masz możliwość poruszania się ze stołem warsztatowym na kółkach w dowolnym miejscu w swoim warsztacie, więc zawsze masz przy sobie niezbędne narzędzia. Oszczędza podłogę przed bałaganem i czyni cuda, chroniąc plecy przed poddaniem się!

4. Zaciski

Ścisków nigdy dość w warsztacie. Wiele osób nie zawsze ma kogoś w pobliżu, kto pomoże utrzymać elementy na miejscu podczas pracy nad projektem, więc mnóstwo zacisków jest absolutnie niezbędnych.

Zaciski są dostępne w różnych rozmiarach i większość ćwiczących samodzielnie nie wyobraża sobie pracy bez nich. Jeśli znajdziesz dobre oferty hurtowe zacisków, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się. W ten sposób nigdy nie napotkasz problemu z prośbą o dodatkową parę rąk.

5. Szlifierka elektryczna

Jeśli pracujesz z drewnem w swoim warsztacie, to narzędzie jest niezbędne, aby mieć je pod ręką. Będziesz musiał zeszlifować kilka kawałków drewna i uzyskać to ładne wykończenie częściej niż myślisz. Szlifierka elektryczna pozwoli Ci zaoszczędzić wiele godzin w porównaniu do robienia tego ręcznie.

W przypadku szlifierek elektrycznych kluczowe znaczenie ma zakup odpowiedniego papieru ściernego. Tani papier ścierny szybko stanie się bezużyteczny, a zanim się zorientujesz, znajdziesz się z powrotem w sklepie z narzędziami. Jeśli to możliwe i niezbyt drogie, zawsze trzymaj się papieru producenta szlifierki.

6. Oscylacyjne narzędzie wielofunkcyjne

Multitool oscylacyjny doskonale sprawdza się w specjalistycznych pracach na niewielkich przestrzeniach. Te narzędzia zdecydowanie nie są bardzo wydajne, ale są świetne do niezręcznych prac, których nie mogą wykonać większe narzędzia (ponieważ brakuje im niezbędnej finezji).

Oscylacyjne narzędzia wielofunkcyjne są niezwykle wszechstronne i zwykle są wyposażone w różnego rodzaju przystawki , które mogą szlifować, wiercić, ciąć i wykonywać inne rodzaje zastosowań.

7. Wkrętarka udarowa i wiertarka akumulatorowa

Może to powinno było zająć pierwsze miejsce, ponieważ prawie każda szanująca się praca dla majsterkowiczów wymaga czegoś do wiercenia. Nie porządkujemy jednak naszej listy w kolejności, więc jesteśmy na miejscu 7 z dwoma narzędziami, które naprawdę idą w parze.

Wiele osób zdecyduje się tylko na wiertarkę akumulatorową, ale jeśli to możliwe, zaopatrz się również w gwoździarki . Wkrętarki udarowe nie powinny w rzeczywistości wiercić, co jest trochę mylące, ale służą do mocowania śrub, śrub i nakrętek. Mają o wiele większy moment obrotowy niż zwykłe wiertarki i sprawiają, że tego rodzaju prace są o wiele łatwiejsze niż standardowe wiertarki.

8. Sklep próżniowy

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest odkurzanie w sklepie, dopóki połowa ich sklepu nie jest pokryta kurzem i drobnymi materiałami. Powoduje to różnego rodzaju bałagan, a czasem nawet utrudnia oddychanie.

Chociaż utrzymanie miejsca pracy w czystości jest ważne, odkurzanie sklepu pozwoli Ci również zaoszczędzić mnóstwo czasu na zamiatanie kurzu. Zaoszczędzisz również pieniądze na zakupie systemu filtracji powietrza z kurzu i drobnych cząstek.

Wniosek

Mamy nadzieję, że masz dobre pomysły na to, jak zaopatrzyć swój domowy warsztat i być gotowym do podjęcia wszystkich zadań związanych z majsterkowaniem, o których zawsze marzyłeś.

Dodaj komentarz