6 kroków do budowy biur kontenerów wysyłkowych

Modyfikowanie kontenerów wysyłkowych może być trudnym zadaniem – i może być kosztowne, jeśli nie znasz sztuczek rzemieślniczych. Jeśli nie masz doświadczenia, zatrudnienie renomowanej firmy do wykonania pracy za Ciebie może nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku, ale może również wyjść taniej.

Nawet jeśli jesteś nastawiony na samodzielną renowację kontenera transportowego, zlecenie firmie przynajmniej wycięcia otworów w kontenerze transportowym na okna i drzwi może zaoszczędzić pieniądze na specjalistycznych narzędziach.

Oto nasze sugerowane kroki, które należy wykonać podczas realizacji projektu renowacji:

1. Wybierz swój kontener wysyłkowy

Po potwierdzeniu, że biuro kontenerowe jest tym, czego potrzebujesz, a Twoje plany są zgodne z lokalnymi władzami, nadszedł czas, aby pozyskać kontener handlowy.

Kontenery transportowe przechodzą wiele w swoim życiu. Tak więc, jeśli planujesz zakup używanego pojemnika , upewnij się, że nie był on używany do przechowywania niebezpiecznych chemikaliów, ponieważ mogły one zanieczyścić używany pojemnik transportowy. Upewnij się również, że nie jest uszkodzony i nadal jest w pełni wodoodporny.

Decydując się przez kogo kupować, zastanów się, czy firma oferuje również usługi transportowe. Komunikacja z jedną firmą, w przeciwieństwie do kilku, może zaoszczędzić wielu kłopotów.

2. Przygotuj się do dostawy kontenera wysyłkowego

Po pozyskaniu kontenera wysyłkowego należy przygotować fundament kontenera wysyłkowego.

Przygotowując fundament, zastanów się, jak długo ma on pozostać na Twojej posesji oraz jaki klimat ma Twoja lokalizacja. Jeśli nie zostanie utworzona stabilna podstawa, kontener mieszkalny 50m2 wysyłkowy może się przesunąć.

Dowiedz się więcej o przygotowaniach do wysyłki w kontenerze .

3. Zmodyfikuj kontener wysyłkowy według własnych upodobań

Po dostarczeniu kontenera transportowego do Twojej nieruchomości możesz rozpocząć wprowadzanie modyfikacji.

1. Zaplanuj układ swojego kontenera wysyłkowego

Zalecamy rozpoczęcie od zaplanowania układu nowego biura kontenerowego, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca na wszystkie wymagane drzwi, okna, szuflady i półki.

Zwróć także uwagę, gdzie chcesz mieć wtyczki elektryczne, przełączniki, światła i klimatyzatory.

2. Wytnij otwory w swoim kontenerze wysyłkowym

Teraz, gdy znasz układ swojego kontenera wysyłkowego, możesz rozpocząć wycinanie otworów na wszelkie niezbędne drzwi i okna! Pamiętaj, aby nosić sprzęt ochronny, taki jak okulary przed użyciem elektronarzędzi w pobliżu metalu, ponieważ odłamki mogą odlecieć podczas cięcia metalu.

3. Zespawaj otwory okienne i drzwiowe

Drzwi i okna byłyby trudne do zainstalowania na kontenerze transportowym z postrzępionymi krawędziami. Aby ułatwić ich montaż, przyspawaj płaskie metalowe paski wzdłuż każdego z otworów, do których będą mocowane drzwi i okna.

4. Zainstaluj okna i drzwi

Teraz masz gdzie zamontować okna i drzwi, śmiało montuj je zgodnie z ich modelem i dostępnymi mocowaniami.

4. Zaizoluj kontener wysyłkowy

Dodanie izolacji do kontenera wysyłkowego pomoże utrzymać jego temperaturę. Zalecamy wykonanie tego kroku przez profesjonalnego wykonawcę, ponieważ niektóre izolacje mogą zawierać chemikalia, które są szkodliwe w przypadku wdychania lub połknięcia.

Dwie najpopularniejsze formy izolacji kontenerów transportowych to izolacja z pianki natryskowej i izolacja z pianki.

Izolacja piankowa

Standardowe piankowe arkusze izolacyjne są normą od wielu lat.

Jego zalety obejmują:

  • Łatwe do zainstalowania
  • Łatwy do usunięcia w przypadku renowacji

Izolacja z pianki natryskowej

Chociaż izolacja natryskowa jest droższa niż zwykła izolacja, ma wiele zalet, w tym:

  • Tworzy wyższą barierę powietrzną
  • Nie zwisa ani nie rozpada się z czasem
  • Zawiera właściwości dźwiękoszczelne

5. Zainstaluj instalację elektryczną i klimatyzację

Po zakończeniu modyfikacji i zainstalowaniu izolacji nadszedł czas na zainstalowanie wszystkich elementów elektrycznych w obszarach zaplanowanych w pierwszym kroku.

Zdecydowanie zalecamy, aby licencjonowany elektryk wykonał ten krok, aby uniknąć ewentualnych obrażeń.

6. Zainstaluj ściany, podłogi i sufit

Dostępnych jest wiele opcji samodzielnego montażu ścian, podłóg i sufitów, dzięki czemu ten krok jest bardzo łatwy do samodzielnego wykonania.

  1. Zacznij od ułożenia płyt gipsowo-kartonowych na wszystkich ścianach i suficie.
  2. Następnie w spękaniach płyt gipsowo-kartonowych nanieść gładką warstwę masy szpachlowej, odczekać pięć godzin i nałożyć kolejną warstwę masy szpachlowej i pozostawić do wyschnięcia.
  3. Ostrożnie zeszlifuj wszelkie małe nierówności w wypełniaczu, a następnie nadszedł czas na pomalowanie nowych ścian i sufitu.
  4. Następnie zainstaluj podłogę. Rozważ zastosowanie podłóg drewnianych z listew, ponieważ najłatwiej jest je zainstalować samodzielnie.
  5. Aby kontener wysyłkowy wyglądał na profesjonalnie wykończony, użyj listew przypodłogowych, aby ukryć wszelkie szczeliny między sufitem, ścianami i podłogą.

Dodaj komentarz