13 pomysłów na renowację salonu.

Małe mieszkanie, mały dom, mały pokój, salon i jadalnia w tym samym pomieszczeniu… dość często zdarza się, że mamy mały salon. Jak go ozdobić? Parę zmian może zoptymalizować dekoracje do domu i sprawić, że będzie wyglądać na większą! Dobrze urządzony mały salon może być bardzo przytulny i ciepły. Spędzamy tam tak dużo czasu, że ważne jest, aby dekoracja się podobała i była optymalna. Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące projektowania i dekorowania idealnego małego salonu!

1. WYBIERZ ODPOWIEDNIE MEBLE DO SWOJEGO MAŁEGO SALONU

 

Wybierz kanapę, która jest najlepiej niska, ale przede wszystkim niewielka, aby nie zaśmiecać przestrzeni w salonie. Biorąc pod uwagę ograniczone wymiary pokoju, sofa, która jest zbyt nieporęczna, może sprawić, że salon będzie wydawał się jeszcze mniej przestronny i utrudniać komunikację.

 

Wybór stołu do salonu jest również ważny w przypadku małej przestrzeni. Wybierz stół, który jest nieco niższy i najlepiej niezbyt masywny. Szklane stoły są również doskonałym wyborem, ponieważ przepuszczają światło i są bardziej dyskretne! Duo lub trio stołów, które przechowują jeden pod drugim, jest również dobrym rozwiązaniem, aby uzyskać większą powierzchnię (w razie potrzeby) bez zaśmiecania przestrzeni. Zoptymalizowana w ten sposób przestrzeń wypoczynkowa ułatwi Ci poruszanie się.

 

W małym salonie ważne jest, aby nie przeciążać pomieszczenia zbyt dużą ilością mebli lub zbyt dużymi meblami. Szafka pod telewizor jest niezbędna, ale dokonaj świadomego wyboru: wybierz mebel, który nie jest zbyt masywny i płytki, aby zaoszczędzić miejsce. Jeśli możesz, powieś telewizor bezpośrednio na ścianie, aby zaoszczędzić miejsce.

2. USTAW OPTYMALNIE MEBLE DO SALONU

 

Aby optymalnie zaaranżować meble do salonu, podstawową zasadą jest uporządkowanie przestrzeni. Nawet jeśli masz mały salon do udekorowania, powinieneś unikać, jeśli to możliwe, przyklejania dużych mebli, takich jak sofa, do ścian. Celem jest stworzenie centralnej przestrzeni poprzez umieszczenie fotela, sofy lub dwuosobowej sofy na środku pokoju, tworząc kwadrat.

3. WYBIERZ ODPOWIEDNIE DODATKI DO DEKORACJI SALONU

 

Nawet do dekoracji małego salonu można dobrać minimalistyczne dodatki dekoracyjne. Którym nadać priorytet? Dodatki, które stworzą najlepszą dekorację salonu, to te w przezroczystości lub z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno. Przykłady? Przezroczyste wazony ze świecami lub świeżymi lub suszonymi kwiatami, drewniane ramy lub wiklinowe kosze. To dobrze, ponieważ eleganckie ubrania są popularne!

4. UDEKORUJ ŚCIANY SALONU ZGODNIE ZE SWOIM STYLEM

 

 

Nie przeciążając ich, można ozdobić ściany salonu, a nawet sprawić, że pokój wyda się większy . Dodanie dużego okrągłego lustra nada Twojemu pokojowi iluzję wielkości. Dodanie ściany z ramami do sufitu może również sprawić, że sufit będzie wyglądał na wyższy, a pokój będzie wydawał się większy. Na koniec możesz po prostu dodać tapetę do ściany, aby uzyskać efekt głębi. Świetny efekt dają ramki na zdjęcia.

5. POSPRZĄTAJ PRZESTRZEŃ: ZACHOWAJ TROCHĘ DEKORACJI DO SWOJEGO SALONU

W małym salonie lub innym pomieszczeniu konieczne jest uporządkowanie przestrzeni, aby powierzchnia wydawała się większa . W kąciku telewizyjnym, zwłaszcza jeśli meble nie zapewniają wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, rozważ zintegrowanie małego regału na książki lub innych mebli, w których można przechowywać książki i różne akcesoria. Pamiętaj, że im bardziej uporządkowany jest Twój salon, tym większy będzie się wydawał! Rzecz? Zastanów się nad wyborem regałów z szufladami lub drzwiami, aby ukryć mniej atrakcyjne wyposażenie.

6. ZRÓŻNICUJ STREFY OŚWIETLENIA DLA CIEPŁEGO SALONU

 

Ważnym aspektem jest oświetlenie. W zależności od pomieszczenia i jego przeznaczenia rodzaje oświetlenia mogą się różnić. Oprócz światła lub lampy sufitowej, lampy stołowe i podłogowe umożliwiają tworzenie odrębnych obszarów w małym salonie. Dobrą sztuczką do wyznaczania przestrzeni jest stworzenie bardziej intymnych obszarów w swoim pokoju, jakkolwiek mały. Dodatkowo piękne lampki dopełnią wystrój Twojego salonu!

7. ZAPEWNIJ MIEJSCE DO PRZECHOWYWANIA AKCESORIÓW I MAŁYCH PRZEDMIOTÓW

 

Po posprzątaniu pokoju zawsze pozostanie kilka rzeczy do przechowywania. Rozważ zintegrowanie małej cienkiej półki z cienkimi półkami, minimalistycznymi półkami lub dużym pojemnikiem lub koszem wysoko umieszczonym, aby ukryć dodatkowe koce.

8. WPUŚĆ ŚWIATŁO, ABY POWIĘKSZYĆ POMIESZCZENIE

Powszechnie wiadomo, że zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach jasne i jasne kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Rozważ wyczyszczenie okien w swoim pokoju, aby wpuścić światło dzienne. Postaw na bardzo jasną dekorację okna, np. firanki, lub w miarę możliwości bez opatrunku.

9. PRZEMYŚL WYBÓR MATERIAŁÓW DO DEKORACJI SALONU

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o poduszki, zasłony czy tkaniny pokrywające meble, preferujemy jasne materiały i jasne kolory. Jasnoszary, biały, beżowy lub jasnoróżowy to dobry wybór. Szczególnie lubimy tweed. Unikamy dużych wzorów, które przywiązują zbyt dużą wagę do mebli. W przypadku krzeseł okazjonalnych wybierz naturalne materiały, takie jak ratan. Poduszki dekoracyjne to przedmioty, które na ogół nie kosztują zbyt wiele.

10. DODAJ ZIELEŃ: DOBRY POMYSŁ NA DEKORACJĘ MIESZKANIA

 

Jednym z najlepszych pomysłów na dekorację salonu jest bez wątpienia dodanie roślin! Pokój z roślinami to pokój, który emanuje czystością i wydaje się uporządkowany. Wybierz rośliny, które będą rosły raczej wysokie niż szerokie, lub dodaj lampy wiszące. Zieleń w pokoju zawsze wygrywa. Poza tym otrzymasz piękne dekoracje do salonu. 

11. WYBIERZ JASNE KOLORY ŚCIAN

 

Jak wspomniano powyżej, jaśniejsze odcienie są jaśniejsze i pomagają powiększyć przestrzeń. Zdecyduj się na odcienie bieli lub innych jasnych kolorów. Zamiast tego dodaj kolorowe akcenty do akcesoriów dekoracyjnych lub mebli do salonu. Oto dwa artykuły, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru.

12. DODAJ TEKSTYLIA, ABY UZYSKAĆ PRZYTULNY WYGLĄD

 

Mały salon to także przytulny i ciepły salon! Oczywiście to dodatki i tekstylia robią różnicę. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby Twój mały salon wyglądał na większy, a następnie dodaj tekstury i kolory do akcesoriów. Dodaj ładny dywan, lampiony, różne poduszki, na przykład. Spraw, aby Twój salon był ciepły, przytulny i tak wygodny, jak to tylko możliwe!

13. BONUS : WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE UKRYWANIA KABLI

 

Ponieważ nikt nie chce, aby wirujący telewizor był elementem wystroju, warto rozważyć jego zakamuflowanie!

Teraz, gdy masz wszystko pod ręką, aby Twój mały salon wyglądał na większy, pozostaje tylko życzyć owocnej pracy!

Dodaj komentarz