10 skutecznych sposobów na naturalne odchudzanie

Odchudzanie przywodzi na myśl toniki, talerze zwiędłych liści sałaty i magiczne „tabletki na odchudzanie”. Ale to nie może być dalsze od prawdy! Nauka stojąca za utratą wagi pomaga organizmowi dostosować się do nowego tempa metabolizmu dzięki odpowiedniej kombinacji pokarmów.

Musisz nauczyć się, jak schudnąć naturalnie, bez chemicznych używek i głodówek. Oto kilka naturalnych wskazówek dotyczących odchudzania i 10 sposobów na naturalne odchudzanie bez pozbawiania się siebie lub jedzenia niewłaściwych pokarmów.

Unikaj pakowanej żywności

To prosta logika: jedzenie powinno pochodzić od rolników, a nie z kartonu. Pakowane produkty spożywcze — od błyskawicznych upma i poha po kluski i makarony — są zaprojektowane tak, abyś chciał więcej.

Pozbawione są jakichkolwiek prawdziwych wartości odżywczych i składają się głównie z rafinowanych węglowodanów oraz dodatkowej soli, cukru i chemicznych konserwantów. Ograniczenie przetworzonej żywności i zastąpienie jej pełnowartościową żywnością to jedna z najlepszych naturalnych wskazówek dotyczących odchudzania, jakie możesz zastosować.

1. Wpakuj białko

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naturalnie schudnąć za pomocą jedzenia – jedz więcej białka. Białko może przyspieszyć metabolizm, ponieważ organizm spala więcej kalorii podczas trawienia i metabolizowania białka. Białko również sprawia, że ​​czujesz się pełny, powstrzymując apetyt. Dieta na płaski brzuch zawiera dużo białka i mało tłuszczów.

2. Niech owoce i warzywa staną się Twoim sercem

Każdy lekarz i pracownik służby zdrowia powie ci to samo: jedz więcej świeżych owoców i warzyw. Owoce i warzywa są bogate w błonnik i wodę i mają zwykle mniej kalorii i mniejszą gęstość energetyczną. Oznacza to, że możesz zjeść ich więcej i czuć się pełnym bez spożywania zbyt dużej ilości kalorii.

3. Małe talerze, duża różnica 

Oto jak naturalnie schudnąć: pamiętaj o porcjach. A najlepszym sposobem na uniknięcie przejadania się jest używanie mniejszych talerzy i misek. Badania sugerują, że używanie mniejszych talerzy pomaga zmniejszyć spożycie, ponieważ zmienia postrzeganie wielkości porcji. Większy talerz zachęca do wypełnienia całej powierzchni jedzeniem, co może nie być konieczne.

4. Jedz uważnie, delektuj się jedzeniem

Kiedy ostatnio usiadłeś i zjadłeś posiłek powoli i uważnie, bez rozpraszania uwagi? Kiedy jemy, oglądając Netflix, pracując ramię w ramię, prowadząc samochód lub wykonując jakąkolwiek inną czynność, mamy tendencję do pochłaniania naszego jedzenia, tak naprawdę nie próbując go ani nie doceniając – i ostatecznie czujemy się niezadowoleni.

Powolne jedzenie, poświęcenie czasu na dokładne przeżuwanie jedzenia – oto jak naturalnie schudnąć. Kiedy jesz w pośpiechu, spożywasz zbyt dużo kalorii, zanim zdasz sobie sprawę, że jesteś pełny. Dieta insulinooporność nie może być zbyt pyszna z uwagi na małą ilość cukru.

5. Trzymaj się z dala od dodanego cukru

Jeśli zastanawiasz się , jak naturalnie schudnąć, spójrz na składnik, który czai się we wszystkim, od porannej kawy po sosy i pasty: rafinowany cukier. Cukier ma wiele nazw: dekstroza, fruktoza, sacharoza, maltoza i inne. Czytaj uważnie etykiety i unikaj rafinowanego cukru tak bardzo, jak to możliwe.

6. Zanurz się w pudełku z przyprawami

Jeśli chodzi o naturalne sposoby na odchudzanie, przyprawy są Twoim najlepszym przyjacielem.

Przyprawy takie jak chilli i papryka zawierają związek zwany kapsaicyną, który, jak wykazano, przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu. Inne przyprawy, takie jak nasiona kminku, również pomagają tłumić apetyt i ograniczać apetyt.

7. Nawadniaj się dobrze, często

Oto jak naturalnie schudnąć: pij więcej wody. Nasze ciało składa się w dużej mierze z wody, a picie jej wystarczającej ilości zapewnia płynne działanie naszego organizmu. Picie wody przed posiłkami pomaga zmniejszyć apetyt i spożycie kalorii.

8. Zrób sobie zieloną herbatę

Zielona herbata zawiera katechiny, które przyspieszają metabolizm i mają właściwości spalające tłuszcz, a przeciwutleniacze pomagają również oczyścić organizm. Zastąpienie porannej słodkiej, mlecznej kawy zieloną herbatą pomaga w naturalnej utracie wagi.

9. Kardio

Ćwiczenia są ważnym aspektem odchudzania. Jeśli szukasz sposobu na naturalną utratę wagi, upewnij się, że kilka razy w tygodniu oddajesz się ćwiczeniom cardio , takim jak jogging, jazda na rowerze, bieganie lub pływanie.

10. Sen ma znaczenie

Sen i odpoczynek mają wpływ na naszą wagę. Kiedy nie śpimy wystarczająco długo lub nie odpoczywamy, hormony apetytu w naszym ciele są zaburzone.

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na naturalną redukcję wagi, skontaktuj się z nami w Nutrition By Lovneet. Pomogliśmy tysiącom pacjentów w ich podróży, pomagając im w opracowaniu diety, która pasuje do ich stylu życia i tempa metabolizmu.

Łączymy Twoje cele zdrowotne z jedzeniem, które lubisz i pomagamy Ci znaleźć równowagę. Nasze plany dietetyczne pomagają w naturalnej utracie wagi , bez uczucia głodu lub niedostatku. Dla nas odchudzanie nie jest procesem z dnia na dzień, ale podróżą i stylem życia. Dieta online bez dobrego snu nie ma znaczenia.

Często zadawane pytania

Jak naturalnie schudnąć w 7 dni?

Możesz naturalnie schudnąć w ciągu 7 dni, przestrzegając zdrowej diety z pokarmami bogatymi w błonnik, ograniczając spożycie cukru i soli oraz łącząc to z ćwiczeniami.

Czy pomijanie posiłków może pomóc w odchudzaniu?

Pomijanie posiłków nie pomoże naturalnie schudnąć. Może powodować uczucie głodu i mieć negatywny wpływ na metabolizm. Jeśli szukasz sposobu na naturalną redukcję wagi, połącz dietę z odpowiednią wielkością porcji i ćwiczeniami.

W jakim stopniu genetyka wpływa na utratę wagi?

Nauka pokazuje, że genetyka odgrywa rolę w otyłości i że geny mogą powodować otyłość w określonych zaburzeniach, takich jak zespół Bardeta-Biedla i zespół Pradera-Williego. Ale musimy również zauważyć, że geny nie zawsze przewidują przyszłe problemy z wagą – może to być kombinacja genów i stylu życia, diety.

Jakie są najlepsze sposoby na utratę tłuszczu z brzucha?

Sok z jabłek nerkowca to naturalny środek na odchudzanie i spalanie tłuszczu z brzucha. Moong dal działa również na redukcję tłuszczu z brzucha. Te dwa pokarmy w połączeniu z ćwiczeniami brzucha mogą pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha.

Dodaj komentarz